Japānas Karatē Asociācija (JKA)

Par pirmo Šotokan karatē organizāciju varētu tikt uzskatīta 1935.gadā izveidotā komiteja, kas nodarbojās ar pasaulē pirmās karatē zāles (dodžo) izveidi. Tomēr šī domubiedru grupa netika reģistrēta un līdz ar to nav uzskatāma par oficiālu organizāciju (daļa no tā laika komitejas dalībniekiem izveidoja savu organizāciju Shotokai, kas oficiāli tika reģistrēta 1951.gadā).

1949.gadā G.Funakoši skolnieki, universitāšu klubi un privātie klubi no visas Japānas izveidoja pirmo oficiālo karatē organizāciju - Japānas Karatē Asociāciju (Nihon Karate Kyokai) JKA.

1957. gadā pirmais karatē čempionāts notika Tokijā, tajā pirmo reizi tika izmēģināti karatē noteikumi, sacensības notika četrās grupās - individuāli kata un kumitē (divcīņas) un komandu kata un kumitē.

Shotokan Karate Do of United Nations

SKDUN

Shotokan Karate Do of United Nations (SKDUN, www.skdun.com) jeb Apvienoto Nāciju Šotokan Karatē Do ir nepolitiska organizācija, kas nodarbojas ar Šotokan karatē ideālu un principu izplatīšanu caur starptautiskajām sacensībām, tehnisko apmācību, starptautisku prasmju novērtēšanu un treneru, instruktoru un studentu apmācību.

SKDUN prezidents ir Aurels Patru.

SKDUN karatē sacensību noteikumos minētās vecuma kategorijas:

Individuāli – kata and kumitē:

CADET II12 līdz 13 gadi ieskaitot
CADET I14 līdz 15 gadi ieskaitot
JUNIOR II16 līdz 17 gadi ieskaitot
JUNIOR I18 līdz 20 gadi ieskaitot
SENIOR21 gads un vairāk

Komandām – kata and kumitē:

CADET12 līdz 15 gadi ieskaitot
SENIOR16 gadi un vairāk

SKDUN karatē sacensību noteikumi: www.skdun.com/rules.html

dokuments dokuments
Sporta centrs
www.skdun.lv
Latvijas J.K.A. karate-do Federacija © 2015